İnverter Nedir, İnverter Ne İşe Yarar, İnverter Nasıl Çalışır?

İnverter Nedir?

İnverter KGK sisteminin en önemli bileşenlerinden biridir. Temel amacı DC geriliminden AC gerilimi elde etmektir. Bir KGK içinde hem invertör hem de doğrultucu kullanılır. İlk olarak AC gerilim önce doğrultucuya gelir ve DC’ye çevrilir, daha sonra oluşan DC sinyali inverter içerisinde AC’ye çevrilir. Bu sayede 220 volt elektriğin olmadığı bir yerde aküden saf temiz ve gerçek sinüs formunda 220 volt enerji elde edilebilir.

İnverter Ne İşe Yarar?

İnverter KGK içinde DC gerilimini AC gerilimine dönüştürmekte kullanılır. UPS’in en önemli bileşenlerinden biridir. İnverter sayesinde UPS’in çıkışından saf temiz ve gerçek sinüs formunda 220 volt veya 380 volt enerji elde edilebilir.

İnverter Nasıl Çalışır?

İnverter akü grubundan gelen DC gerilimin AC gerilime dönüştürülmesi için kullanılır. Temel görevi 12V, 24V ve 48V doğru akıma sahip akü voltajını 50 Hz 220V AC alternatif akım voltajına çevirmektir. KGK’nın trifaze veya monofaze olması durumuna KGK içinde kullanılan inverter tipide değişir. Tüm KGK’ların çıkış katında inverter vardır. İnverterler ayrıca tek olarak herhangi bir DC kaynaktan (Akü, Güneş Paneli vb) AC üretmek için de tek olarak kullanılabilir.

Hızlı Erişim Menüsü

Aşağıdaki konulardan birini mi arıyorsunuz?

- Çözümlerimiz

- Katalog / Broşür

- Nereden Satın Alabilirim?

- Online Eğitim

Hızlı Erişim