Konvertör Nedir, Konvertör Ne İşe Yarar, Konvertör Çeşitleri

Konvertör Nedir?

Konvertör (çevirici), elektrik enerjisinin kontrolünü sağlayan ve herhangi bir akım şeklindeki enerjiyi başka akım şekillerine çeviren aygıttır.

Konvertör Ne İşe Yarar?

Konvertör düşük seviyeli DC gerilimleri yeterli akımı da sağlayacak şekilde istenilen seviyede DC veya AC gerilimlere dönüştürür.

Konvertör Çeşitleri

DC/AC konvertörü, DC/DC konvertör, Frekans konvertörü

DC-AC Konvertör Nedir?

DC kaynağından gelen gerilimi yükselten, sabit ya da değişken genlik ve frekanslı AC gerilimine dönüştüren bir elektronik devrelerdir. İnvertör de denir.

DC-AC Konvertör Ne İşe Yarar?

DC beslemeden sabit veya değişken genlikli, frekanslı AC gerilimine dönüştürmekte kullanılır. AC motor kontrolü, kesintisiz güç kaynakları, rüzgâr ve güneş enerji sistemleri, endüksiyonla ısıtma kullanım alanları arasındadır.

DC-DC Konvertör Nedir?

DC kaynağından gelen gerilimi yükselten, düşüren, sabit ya da değişken gerilimli DC gerilimine dönüştüren sistemlerdir.

DC-DC Konvertör Ne İşe Yarar?

DC beslemeden sabit veya değişken genlikli, farklı DC gerilimler elde etmek için kullanılır.

DC-DC Konvertör Fiyatları

Teklif almak için bizimle iletişime geçin.

Frekans Konvertörü

Frekans değişimini sağlayan cihazlardır. Bir diğer adı da motor sürücüsüdür. Asenkron motorların hızını, frekansı değiştirerek ayarlayan elektriksel ekipmandır. Hız kontrolü yapmasının yanında üstün koruma, kontrol ve haberleşme özellikleri ile donatılmıştır.

Frekans Konvertörü Nedir?

AC gerilimiyle beslenen cihazların çalışmasında kullanılır. Şebeke frekansını farklı bir frekansa çevirerek cihazlar için elektrik sağlar. Örneğin 50Hz olan şebeke frekansını gerekirse 60Hz ya da 400Hz’ye dönüştüren bu sistem pek çok alanda kullanılır.

Frekans Konvertörü Ne İşe Yarar?

Şebeke frekansını farklı bir frekansa çevirerek cihazlar için elektrik sağlar. Bu sayede elektrik motorunun çalışma hızı kontrol edilebilir. Statik Frekans Konvertörü ve Dinamik Frekans Konvertörü olmak üzere iki tipi vardır.

Frekans Konvertörü
Hızlı Erişim Menüsü

Aşağıdaki konulardan birini mi arıyorsunuz?

- Çözümlerimiz

- Katalog / Broşür

- Nereden Satın Alabilirim?

- Online Eğitim

Hızlı Erişim